Mithat Diker - Erdal Oral TransAnatolia podyumuna çıktı 1/3

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) desteğiyle düzenlenen TransAnatolia, 02-09 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi..

Cumhuriyetin 100. yılına özel hazırlanan ve Kurtuluş Savaşının izlerinden giden 2350 km uzunluğundaki parkurda 17 il sınırından geçen zorlu yarış sonunda Ege Asal Motor Spor ekibi Mithat Diker- Erdal Oral otomobil kategorisinde genel klasmanda dördüncü, sınıflarında ikinci olarak yarışı tamamladı. Kupalarını İzmir Enternasyonal Fuar'ında yapılan ödül töreninde FIA Kadınlar Komisyonu Üyesi Beyza Avcıoğlu verdi.

TransAnatolia Rally Raid, 2 Eylül Cumartesi günü Samsun’da düzenlenen seramonik startla başladı. 3 Eylül Pazar günü, yarışın ilk etabı Samsun’da gerçekleşen sel felaketi nedeniyle iptal edildi. Aynı gün ikinci etap ile başlayan yarışta, Amasya sınırları içinde yer alan Strabon etabında yarışmacılar 122 kilometrelik parkuru tamamladı.

125 yarışmacıdan 43’ünün yabancı olduğu ve Motosiklet, Quad, SSV, Otomobil ve Kamyon kategorilerinde 84 aracın yer aldığı rallide AYOSK kulübü başkanı Mithat Diker ve kurucu başkan Kuvvet Erim 3'üncü ayak sonunda otomobil kategorisinde ilk üçte yer aldı. Dördüncü güne ikinci sırada başlayan Mithat Diker - Erdal Oral Tuz Gölü etabında mekanik sorunlarla boğuştu. Devamı>>>