Ege Asal Metal'den Buharkent'e tanıtım desteği

Sıcak suyu ve jeotermal enerji santraliyle ünlü olan Aydın’ın Buharkent ilçesi, Avis Türkiye Tırmanma Şampiyonasının 4. ayağına ev sahipliği yapacak.

ICRYPEX ve Buharkent Belediyesi katkılarıyla Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenecek olan Buharkent Tırmanma Yarışı, 29-30 Temmuz tarihlerinde 5 kategoride 45 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek.

Yarış öncesi, Ege Asal Metal sponsorluğunda yarışan Özgür Şenyüz'ün otomobili yarışın tanıtımına destek olmak amacıyla Buharkent meydanında sergilenerek ilçe halkı otomobil sporları ve yarış hakkında bilgilendirildi. Sıcak havaya rağmen etkinliğe katılanlara Ege Asal Motorspor şapka ve tişörtleri dağıtıldı. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol hafta sonunda düzenlenecek olan tırmanma yarışına bütün yarış severleri davet ederek ''2023 Buharkent Tırmanma Yarışı, belediyemizin de desteğiyle ilçemizde 3. defa gerçekleşecek. Otomobil sporları tutkunları ve adrenalini seven herkes, bu fırsatı kaçırmasın" dedi.

Cumartesi günü saat 16.00’da Buharkent Belediyesi önünde sembolik startla başlayacak olan yarış, Pazar saat 11.00’de Kayaburnu-Ericek yol ayrımından start alarak, Muratdağı GES Santrali’nde son bulacak. 7,59 km. uzunluğundaki parkurda iki çıkış olarak koşulacak yarışın ödül töreni saat 15.30’da Buharkent Belediyesi önünde gerçekleştirilecek.