Mithat Diker - Erdal Oral TransAnatolia podyumuna çıktı 2/3

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) desteğiyle düzenlenen TransAnatolia, 02-09 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Önce şaftları koptu 2 çeker olarak etabı tamamladılar, normal etapta ise şanzıman sorunu yaşayan ekip büyük bir mücadele sonucu ayak finişine ulaştı. Mekanik sorunlar nedeniyle bu ayakta bir saatten fazla zaman kaybeden çok fazla waypoint cezası alan ekip 4'üncü ayak sonunda genel klasmanda beşinci sıraya geriledi. Hüseyin Kurt - Mert Tepe üçüncü sıraya yükseldi.

Tuz Gölü etabında araçlarının şaftı kopan Mithat Diker - Erdal Oral yarışa 2 tekerlek çekişle devam etti, Beşinci ayak ikinciliğini elde etmelerine rağmen 4'üncü ayakta kaybettikleri zamanlardan dolayı genel klasmanda beşinci durumda tamamladılar. Onları önünde ise bu ayağın galibi Andrew Wicklow - Tom Wicklow yer aldı.

Mithat Diker - Erdal Oral 8 Eylül Cuma gününe hızlı bir başlangıç yaparak girdi ve 1 saat 15 dakika ile ''Süvarinin İzinde'' etabında best time yaparak etap birincisi oldu. İngiliz ekip, Andrew Wicklow - Tom Wicklow sadece 49 saniye farkla ikinci sırada yer aldı. Devamı>>>