Menemen Seyrek'de Otokros Heyacanı Yaşandı...                                         1/3

2021 Atatürk Kupası’nın 5'inci ayağı İzmir'in Menemen ilçesinde Seyrek parkurunda yapıldı. Otomobil tutkunlarının her zaman olduğu gibi büyük ilgi gösterdiği Otokros yarışında seyirciler heyecan ve adrenaline doydu.

19 Sporcunun mücadele ettiği otokrosta 7 sporcu ile en çok katılımının gerçekleştiği Kategori 1’de Kemal Çetinkaya Fiesta R1 ile günün ilk yarışında 4 dakikanın altında zaman kaydederek birinci sırada yer aldı. Günün ikinci yarışını da ilk sırada tamamlayan Kemal Çetinkaya toplam 20 puanla birincilik kupasını kazandı. 30 yıllık sporculuk geçmişi olan milletvekili Kuvvet Erim Palio’su ile ilk yarışın ikincisi olurken, ikinci yarış öncesi toza karşı sulanan parkurda start alan ilk yarışmacı olunca ıslak zeminde zaman kaybederek 2'inci yarışta beşinci olarak toplam 12 puanla üçüncülük kupasını kazandı. Rover 216’sı ile Mehmet Canseven ilk yarışı bu kategoride üçüncü sırada tamamlarken ikinci yarışta rakibine göre daha iyi bir zeminde start aldı ve ilk yarıştaki derecesine yakın bir zamanla ikincilik puanını alarak rakibi Kuvvet Erim'in önünde toplam 14 puanla Kategori 2'de ikincilik kupasına uzandı.

Kategori 2’de Fiesta ST’si ile antrenmanlarda parkurda kalıp çekici sırtında servise geri dönen Levent Şapçılar, beş turluk mücadelede parkuru 4 dakikanın altında dönen en iyi sporcu olarak ilk yarışta birincilik puanına rahat uzandı. Mithat Diker Palio ile 2’nci, ardından da yine Palio’su ile Hakan Akman 3’ncü sırada yer aldı.  Devamı için tıklayın >>>