Festival gibi yarış ''Koçarlı Tırmanma''                                                          3/3

Aydın Otomobil Sporları Kulübü ve Koçarlı Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen Atatürk Kupası'nın 4. ayağı olan Koçarlı Tırmanma Yarışına  yöre halkı yoğun ilgi gösterdi.

Kategori 3 de Ege Asal Motorspor'un Fiat Palio’su ile Mithat Diker’in eski kopilotlarından tecrübeli bir isim Erdal Oral birinci oldu. İlk çıkışta Fiat Palio ile kategorisinde 4'ncü sırada yer alan Özlem Dalan ikinci çıkışta temposunu arttırarak iki sıra birden yükseldi ve toplam 13 puanla ikinci oldu. Uzun yıllardır parkurlarda ter döken Mustafa Kurun otomobili Ford Fiesta ST ile ikinci çıkışta zaman kaybedince podyumda 3'üncü sırada yer aldı.

Üç otomobilin yer aldığı Kategori 4 te günün şansız ismi Kayahan Kocaçam ilk çıkışı tamamlayamadı ve ikinci çıkışta da start alamadı böylece yarışmacı sayısı ikiye düştü. Mitsubishi Evo 9 ile yarışan Kemal Şener zorlanmadan bu kategorinin birincilik kupasını kazandı. Sporculuk yaşantısında ikinci kez parkura çıkan Belinda Uysal Fiat Palio'su ile ikincilik kupasını kazanarak mutlu oldu.

Kupada ve yarışta kadın sporcular arasında da sezon boyunca alevlenen rekabet Koçarlı’da devam etti. Yarış sonunda toplamda aynı puana ulaşan Yasemin Erikli ile Özlem Dalan arasında daha iyi çıkış derecesine sahip olan Yasemin erikli avarajla birinci olurken Özlem Dalan 3'üncü oldu. Sporculuk hayatında ikici startını alan Belinda Uysal 3'üncülük kupasının sahibi oldu.