Menemen Seyrek'de Otokros Heyacanı Yaşandı...                                         2/3

2021 Atatürk Kupası’nın 5'inci ayağı İzmir'in Menemen ilçesinde Seyrek parkurunda yapıldı. Otomobil tutkunlarının her zaman olduğu gibi büyük ilgi gösterdiği Otokros yarışında seyirciler heyecan ve adrenaline doydu.

Opel Corsa’sı ile Cem Yudulmaz, günün ilk yarışında yarış dışı kaldı. Aks kesen aracıyla günün ikinci yarışına da katılamayan Yudulmaz, ikinci yarışı seyirciler arasından takip etti. İkinci yarıştada sıralama değişmeyince bu kategoride Levent Şapçılar birincilik, Mithat Diker ikincilik, Hakan Akman üçüncülük kupalarının sahibi oldu. Önceki yarışta lastiklerle başı dertten kurtulmayan kadınlar kupası birincisi Yasemin Erikli bu kez lastikten yana sıkıntı yaşamadı ve podyumun dibinde 4’ncü olarak finiş gördü.

Kategori 3’de Murat Doğrular ile Erdal Oral arasındaki yüksek rekabete Bedri Kol da katıldı. Enez Al’ın da ilk yarıştaki temposu ile üç saniye içinde dört sporcunun az farklarla sıralandığı Kategori 3’de Murat Doğrular bir saniye farkla Bedri’yi ardında bırakmasını bildi, Bedri Kol ilk yarışın 2’ncisi oldu. Kategori 3’ün dikkat çeken ismi ise Özlem Dalan’dı zorlu rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarıp ilk yarışta ilk üçe girdi. Tecrübeli sporcu Erdal Oral ise ilk üçe giremedi, Enez Al Kategori 3’te günün ilk yarışını beşinci sırada tamamladı. İkinci yarışta en dikkat çekici performans Erdal Oral’dan geldi ve ilk yarıştaki zamanını tam 14,5 saniye iyileştirince 2’nci yarışın birinci sırasında yer aldı ve günün ikincilik kupasını kazandı. Devamı için tıklayın >>>