Festival gibi yarış ''Koçarlı Tırmanma''                                                          1/3

Aydın Otomobil Sporları Kulübü ve Koçarlı Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen Atatürk Kupası'nın 4. ayağı olan Koçarlı Tırmanma Yarışına  yöre halkı yoğun ilgi gösterdi.

Koçarlı Tırmanma Yarışı Aydın'ı tepeden gören Koçarlı Adnan Menderes Kent Ormanı içinde kalan yaklaşık 5 kilometre uzunluğundaki toprak yolda, iki çıkış olarak koşuldu. İki gün süren yarışlar, bir yarıştan ziyade Koçarlı Belediyesi’nin organizasyonları ile adeta bir karnaval havasında gerçekleşti Güzel havayı ve hafta sonunu değerlendirmek isteyen Aydınlılar aileleri ve çocukları ile Adnan Menderes Kent Ormanı’na akın etti. Binlerce seyirci karada araçların yarışını havada da rengarenk paraşütlerin süzülüşünü izledi.

Koçarlı Tırmanma Yarışının seromonik startı 23 Ekim Cumartesi günü verildi. Koçarlı Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen açılış töreni ile başlayan organizasyonda halk oyunu gösterileri gerçekleştirildi. Paramotorcular seromonik starta havadan görsel katkı sağladı. Vali Hüseyin Aksoy, Milletvekilleri Rıza Posacı, Metin Yavuz ve Bekir Kuvvet Erim, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı Seromonik Start yoğun ilgi gördü. Koçarlı Belediyesi'nin tahsis ettiği ilçe toplu taşıma araçları ile parkura ve servis alanının kurulduğu yamaç paraşütü tesisine ücretsiz taşınan yöre halkı yarış otomobillerini ilgiyle takip ettiler. Devamı için tıklayın >>>