Festival gibi yarış ''Koçarlı Tırmanma''                                                          2/3

Aydın Otomobil Sporları Kulübü ve Koçarlı Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen Atatürk Kupası'nın 4. ayağı olan Koçarlı Tırmanma Yarışına  yöre halkı yoğun ilgi gösterdi.

Kategori 1 de Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, parkurda rakipleri karşısında, her iki çıkıştada birinci sırada yer aldı. Fiat Palio ile yarışan Kuvvet Erim ikinci çıkışta 4:20,05 ile kategorisinde günün en hızlı zamanını yaparak yarış sonunda Kategori 1 de birinci oldu. Başarılı sporcu Kemal Çetinkaya yeni otomobili Ford Fiesta R1 ile zorlu parkurda iki çıkıştada ikinci sırayı aldı ve bu kategoride 2'incilik kupasını kazandı. Otomobil sporlarına bu yarışla ilk adımını atan Denizlili sporcu Süleyman Tunay Curavcı, ilk kez pilot koltuğuna oturduğu Fiat Palio ile deneyimli rakipleri arasından sıyrılarak 3'üncülük kupasını kazandı.

2019 yılında yapılan yarışta da yer alan Hakan Akman deneyimli olduğu parkurda Fiat Palio ile iki çıkışıda 1'inci sırada tamamlayarak toplam 20 puanla Kategori 2 de birincilik kupasını kazandı. Koçarlı’da rahat ama tempolu bir yarış çıkartan AYOSK Başkanı Mithat Diker, fazla risk almadan Fiat Palio ile 2'inci oldu ve bu sonuçla Atatürk Kupası'nda Kategori 2 de liderliğe yükseldi. Bu kategoride Opel Corsa ile yarışan Cem Yudulmaz toplam 12 puan ile 3'üncü oldu.  Devamı için tıklayın>>>