Dokuz Eylül Otokros yarışlarında müthiş rekabet...         

Atatürk Kupası'nın ilk otokros yarışları, Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Menemen Belediyesi'nin desteği ile Seyrek otokros parkurunda gerçekleştirildi. Dört ayrı kategoride yapılan yarışlar izleyenlerin nefeslerini kesti.

Kategori 2’de AYOSK Başkanı Mithat Diker günün ilk ayağında beş turu 4.19.50 ile tamamlayarak kazanırken zorlanmadı. Günün ikinci ayağını 2’nci sırada tamamlayan Mithat Diker, günün 1’ncisi oldu. Yasemin Erikli, Seyrek’te ikinci gün de lastiğin azizliğine uğramasına rağmen 2'inci olmayı başardı. 3'üncü olan Levent Şapçılar, günün ilk ayağında otomobili elektrik kesince spin attı ve parkurda kaldı, aracı çekici ile servise getirildi, ilk ayaktan puan çıkaramadı ama günün ikinci ayağında 4.18.37 ile Seyrek’te günün en iyi 2’nci zamanını yaptı.

Altı sporcunun puan mücadelesi verdiği Kategori 1’de ikinci günün en hızlı ismi Kemal Çetinkaya idi. O’nu günün her iki ayağında da salise farklarıyla Mehmet Can Çakar izledi. Serdar Sarıduman ise podyumun son basamağını bırakmadı. Günün ilk ayağında 4’ncü olan Mehmet Canseven, ikinci ayakta zamanını 18 saniye iyileştirince günün toplam puanında rakibini yakaladı ama ilk ayaktaki en iyi 5 tur zamanıyla Serdar günün 3’ncüsü oldu. Burak Güngör ise toplamda 7 puanla 5’nci olarak günü tamamladı. Aydın Otomobil Sporları Kulübü' nün düzenlediği Atatürk Kupası 23-24 Ekim 2021 tarihlerinde Aydın'da yapılacak Koçarlı Tırmanma Yarışı ile devam edecek.