AYOSK Ege Kupası'nın bütçesi depremzedeler için harcanacak.

Ege Asal Motorspor bu yıl yapılması planlanan organizasyonlarını iptal ederek harcanması gereken parayı depremzedelere bağışlayacağını duyurdu.

Türkiye’yi yasa boğan deprem nedeniyle AYOSK her yıl düzenlediği mahalli kupayı bu yıl yapmayacak. Depremin ilk gününden bu yana afetzedelere yardım eli uzatan AYOSK ve Ege Asal Motorspor bu yıl yapılması planlanan organizasyonlarını iptal ederek harcanması gereken parayı depremzedelere bağışlayacağını duyurdu.

AYOSK Başkanı aynı zamanda Ege Asal Motorspor'un kurucusu Mithat Diker yaptığı açıklamada, “Herkesin vatanına karşı sorumluluğu olduğunu belirterek, bu doğrultuda 2015 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılan mahalli kupa organizasyonumuza bu yıl ara vereceğiz ve 5 yarıştan oluşan kupaya harcanacak bütçeyi depremzedelere aktaracağız. Felaketin boyutları çok büyük, şahsım ve yönetimde görev alan arkadaşlarımız AFAD ve yardım kuruluşlarına bireysel bağışlarda bulunmayı sürdürüyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifa dilerim. Aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.