Menemen Seyrek'de Otokros Heyacanı Yaşandı...                                         3/3

2021 Atatürk Kupası’nın 5'inci ayağı İzmir'in Menemen ilçesinde Seyrek parkurunda yapıldı. Otomobil tutkunlarının her zaman olduğu gibi büyük ilgi gösterdiği Otokros yarışında seyirciler heyecan ve adrenaline doydu.

Kategori 3’ün dikkat çeken ismi ise Özlem Dalan’dı zorlu rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarıp ilk yarışta ilk üçe girdi. Tecrübeli sporcu Erdal Oral ise ilk üçe giremedi, Enez Al Kategori 3’te günün ilk yarışını beşinci sırada tamamladı. İkinci yarışta en dikkat çekici performans Erdal Oral’dan geldi ve ilk yarıştaki zamanını tam 14,5 saniye iyileştirince 2’nci yarışın birinci sırasında yer aldı ve günün ikincilik kupasını kazandı. İkinci yarışta üçüncü sırada yer almasına rağmen toplamda 16 puan ile Murat Doğrular Kategori 3'ün birincilik kupasını kazandı.

Hızlı kadın sporcu Serap Kotan ile Mk2 Escort’u ile Kayahan Kocaçam’ın mücadele ettikleri Kategori 4’de Kotan ilk yarışı açık zaman farkıyla ilk sırada tamamlarken, önceki yarışlarda mekanik problemler nedeniyle bir türlü yüzü gülmeyen Kayahan Kocaçam bu kez sorun yaşamadan tamamladığı için çok sevindi. İkinci yarışta Serap Kotan ilk yarışa göre 10 saniye daha erken damalı gördü ve toplam 20 puan ile Kategori 4'de birinci oldu. İkinci yarışta da finişe ulaşabildiği için günü keyifli tamamlayan Kayahan Kocaçam ikincilik kupasının sahibi oldu. Kadınlar kategorisinde ise Serap Kotan birinci, Özlem Dalan ikinci, Yasemin Erikli üçüncü oldu. Atatürk Kupası'nın final yarışı 18-19 Aralık 2021 tarihinde yapılacak.