Ege Asal Motorspor Sezona Hızlı Giriş Yaptı

Marmaris Ege Rallisi’nde parkura çıkan Ege Asal Motorspor takımı sezona başarılı bir giriş yaptı. Takım Marmaris Ege Rallisi’nde dört otomobil ile dört değişik kategoride mücadele etti. Fotoğraflar için tıklayın>>>

Bu sezon ilk olarak Marmaris Ege Rallisi’nde parkura çıkan Ege Asal Motorspor takımı sezona başarılı bir giriş yaptı. Ege Asal Motorspor Marmaris Ege Rallisi’nde dört otomobil ile dört değişik kategoride mücadele etti. Takımın bir ekibi hariç diğerleri finişe ulaştı ve kupa aldı. Ford Fiesta R2T ile Celal Gülerhan TOSFED Ralli Kupası’nda Kategori 3’de yarışan Murat Çetin – Derya Ulus 3’ncü gün yarışın son etabı öncesi debriyaj probleminden dolayı kaldılar.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Grup N’de Subaru Impreza WRX ile yarışan Kemal Çetinkaya - Tolga Tezeken birincilik kupalarını kazanarak sezona iddialı bir giriş yaptı. Nusret Bayrakdar - Özgür Şenyüz yeni otomobilleri Citroen C2 ile ilk sınavlarından kupayla ayrıldı. Aynı zamanda takım direktörü olan Nusret Bayraktar Kategori 2’de üçüncülük kupasını, Özgür Şenyüz’de kopilot üçüncülük kupasını aldı.

Ege Asal Motorspor’un kadın pilotları Çiğdem Tümerkan - Zeynep Tümerkan Ford Fiesta Sport R1 ile Celal Gülerhan TOSFED Ralli Kupası’nda Kategori 1’de toplam 4 kupa aldı. Kategori 1’de pilot ve kopilot birincisi, Kadınlarda ise pilotlarda birinci kopilotlar da ikincilik kupalarının sahibi oldu.