Ege Asal Motorspor Marmaris Ege Rallisi ile sezonu açacak.

2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı Marmaris Ege Rallisi için tüm hazırlıklarını tamamlayan Ege Asal Motorspor pilotları heyecanla start saatini bekliyor.

2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı Marmaris Ege Rallisi için tüm hazırlıklarını tamamlayan Ege Asal Motorspor pilotları heyecanla start saatini bekliyor. Akdeniz ve Ege'nin eşsiz güzelliklerini bir araya getiren Marmaris'te asfalt zeminli etaplarda yapılacak ralli, 22 Mart Cuma günü 18:00’de Marmaris Atatürk Meydanı’ndaki start seremonisi ile başlayacak.

Bu sezon ilk olarak Marmaris Ege Rallisi’nde parkura çıkacak olan Ege Asal Motorspor pilotları yenilenen branding ile yarışta yer alacak. Ege Asal Motorspor, Nusret Bayrakdar-Özgür Şenyüz (Citroen C2R2), Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken (Subaru Impreza Gr.N), Murat Çetin-Derya Ulus (Ford Fiesta R2T) ve Çiğdem Tümerkan-Zeynep Tümerkan (Ford Fiesta R1) ile Marmaris Ege Rallisi'nde yarışacak. Takımın ilk hedefi Marmaris Ege Rallisi'nde start alacak 4 ekibinde finiş görmesi.

Türkiye Ralli Şampiyonasının ikinci ayağı olan Marmaris Rallisi, 22-24 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Aynı tarihlerde, Cumhuriyetin ilk kadın otomobil yarışçısı ve şampiyonu Samiye Cahid Morkaya anısına düzenlenen Klasik Otomobil Yarışı da Marmaris Ege Rallisi’ne eşlik edecek.