Cumhuriyet tarihinde yarım asır

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yılına özel "100. Yıl Rallisi" adıyla 27-29 Ekim tarihlerinde Bolu'da gerçekleştirilecek rallide parkurlarda 51'inci yılını yaşayan Mithat Diker'de start alacak.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yılına özel "100. Yıl Rallisi" adıyla 27-29 Ekim tarihlerinde Bolu'da gerçekleştirilecek rallide parkurlarda 51'inci yılını yaşayan Mithat Diker'de start alacak. Yüzyıllık Cumhuriyet tarihinin 51 yılında aktif olarak yarışan Diker için bu rallinin önemi çok büyük. İlk resmi yarışı 1972 Uludağ Tırmanma yarışı olan Mithat Diker bu yarışta Ali Sipahi, Renç Koçibey, Ayhan Tokyay, Aytaç Kot, Faruk Süren, Demir Bükey gibi eski ustalara karşı yarıştı ve bu yarışta sınıf birincisi oldu. O günden bu güne aralıksız olarak yarışlara katılan Mithat Diker en son 2023 TransAnatolia'da 2350 kilometrelik zorlu parkuru tamamlayarak podyumda yer aldı.

Aydın Otomobil Sporları Kulübü'nün Başkanı olan Mithat Diker 100. Yıl Rallisi'ne 21 yıldır co-pilotu olan Erdal Oral ile birlikte katılıyor. Sporculuğunun yanı sıra başarılı bir işadamı da olan Diker birçok yarışmacıya sponsor olarak da destek oluyor. Ege Asal Motorspor bu yarışta iki otomobil ile start alacak. Mithat Diker - Erdal Oral ile birlikte Nusret Bayrakdar - Özgür Şenyüz ekibide bu anlamlı rallide Ege Asal Motorspor sponsorluğunda yarışacak.