Dokuz Eylül Otokros yarışlarında müthiş rekabet...         

Atatürk Kupası'nın ilk otokros yarışları, Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Menemen Belediyesi'nin desteği ile Seyrek otokros parkurunda gerçekleştirildi. Dört ayrı kategoride yapılan yarışlar izleyenlerin nefeslerini kesti.

Cem Yudulmaz'ın 3'üncü olduğu bu kategoride Yasemin Erikli, günün bir diğer şanssız ismiydi. İlk ayakta aldığı 10 saniye zaman cezasına karşın ikinci ayakta iddiasını yitirmeyen Yasemin Erikli, yarışın ilk turunda sol ön lastiği patlayınca önce spin attı ve parkurda kalıp zaman kaybetti ama kısa sürede toparladı ve kendini kurtararak kalan turlarını jant üstünde de olsa bitirmeyi başardı. Yasemin Erikli günün sonunda Kadınlar Kategorisi'nde 3’ncülük kupası ile mutlu oldu. Kadınlar Kategorisi'nde 1'inciliği Özlem Dalan kazanırken, 2’ncilik ise takım mekanikeri Doğan Kotan’ın eşi Serap Kotan’ın oldu.

Kategori 3’te günün en hızlı ismi Bedri Kol’du. İlk ayakta 1’nci olarak finiş gören Bedri Kol, ikinci ayakta 1’nciliği tecrübeli rakibi Erdal Oral’a kaptırsa da iki ayağın toplam puanıyla Kategori 3’te 1’ncilik kupasının sahibi oldu. Erdal Oral ise 2’nci ayaktaki atağı ile günün 2’ncilik kupasını kaldırdı. İlk ayakta 6 salise farkla 2’nci en iyi zamanı yapan Enez Al, ikinci ayakta 3’ncülüğe geriledi ve günü 3’ncü olarak tamamladı. Özlem Dalan ise, Kategori 3’de podyumun hemen dibinde finiş gördü. Murat Doğrular 5’nci olarak finiş görerek, yarışları izleyerek kendisine destek olan kardeşi Muzaffer ve yeğeni Cem’den fazlasıyla alkış topladı.  Devamı>>>>