Dokuz Eylül Otokros yarışlarında müthiş rekabet...         

Atatürk Kupası'nın ilk otokros yarışları, Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Menemen Belediyesi'nin desteği ile Seyrek otokros parkurunda gerçekleştirildi. Dört ayrı kategoride yapılan yarışlar izleyenlerin nefeslerini kesti.

11 Eylül Cumartesi günü yapılan yarışta Kategori 1’de Mehmet Can Çakar her iki ayakta da en iyi zamanlarla damalıyı görerek 20 tam puanla günü birinci olarak bitirti. Can Çakar, 2. Ayakta 5 turu 4.15.96’lık zamanıyla tamamlayıp yeni parkurun ilk en iyi zamanına imzasını attı. Bu kategoride Kemal Çetinkaya 16 toplam puanla 2’nci, Serdar Sarıduman 3’ncü oldular. Mehmet Canseven ve Burak Güngör 4-5’ncü olarak yarışı tamamlarken, Onur Sarıdere ilk ayakta finiş göremedi, ama 2. ayaktan 3 puan çıkarmayı başardı.

Kategori 2’de Levent Şapçılar, Fiesta ST’si ile elini sıcak tutmak için katıldığı otokrosta en iyi zamanları yaparak birinci oldu. Mithat Diker, günün ilk ayağında salise farklarla Cem Yudulmaz’ın önünde 2’nci sırayı alırken günün ikinci ayağında büyük bir sürpriz yaşadı. Palio’sunun sol arka tekerinin kopmasına karşın, usta rallici yılların verdiği tecrübe ile finişe ulaşmayı başardı. Üstelik 3 teker Palio’su ile ilk ayaktaki zamanından sadece 13,5 saniye daha kötü zaman yaptı. Diker, gün sonunda Cem Yudulmaz ile toplam puanda eşitliği sağlayınca en iyi 5 tur zamanına bakıldı ve Mithat Diker 3 teker ile finiş görmeyi başardığı yarışta 2’ncilik kupasını kaldırdı. Devamı>>>>