Yahşelli Tırmanma Yarışı nefes kesti...         

Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen ve 6 yarıştan oluşan 2021 Atatürk Kupası'nın ilk ayağı 18 Temmuz Pazar Günü Menemen’in Yahşelli Mahallesi kırsalında yapıldı. Menemen Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen organizasyon, 15 sporcunun katılımına sahne oldu.

Yahşelli Tırmanma Yarışı heyecanı, sabah sporcuların antrenman turları ile başladı. Menemen Ovası’nı tepeden gören yaklaşık 3,5 kilometre uzunluğundaki toprak yolda, iki çıkış üzerinden gerçekleştirilen yarışmanın startını ise Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan verdi. Mevsim normallerinin çok üstünde seyreden hava sıcaklığında gerçekleştirilen yarışta 15 sporcu rakipleri ile olduğu kadar 42 dereceye ulaşan kavurucu sıcak ile de mücadele etti.

Düzenlenen ödül töreni ile sona eren yarışma sonucunda, Kategori 1 de rakipleri karşısında en hızlı zamanları kaydeden, Kemal Çetinkaya, birinci oldu. Can Çakar rakibinin yaklaşık 1 saniye gerisinde ikinci olurken ikinciliği 1 saniye farkla kaçıran Kuvvet Erim üçüncü oldu. Kategori 2'de saniyenin dörte biri farkla Levent Şapcılar birinci olurken hemen arkasından gelen AYOSK Başkanı Mithat Diker ikinci oldu. Uzunca bir aradan sonra parkurlara geri dönen Bedri Kol yarışı üçüncü sırada bitirdi. Kategori 3 de otomobilinde mekanik sorunlar yaşamasına rağmen Enez Al birinciliğe ulaşırken, Özlem Dalan ikinci, Erdal Oral üçüncü oldu. İki yarışmacının start aldığı Kategori 4'de ilk kez yarış otomobili koltuğuna oturarak start alan Belinda Uysal rakibi Kayhan Kocaçamı geçerek birinci oldu. Yarışma Fotoğrafları>>>   TRTSPOR Video Haber>>>