Koçarlı Tırmanma festival havasında geçti...      2/3           

Ege Kupası’nın son ayağı olan tırmanma yarışı Aydın ilinin Koçarlı ilçesinde yeni bir parkur da yapıldı. Koçarlı Tırmanma Yarışı Aydın'ı tepeden gören Koçarlı Adnan Menderes Kent Ormanı içinde kalan yaklaşık 5 kilometre uzunluğundaki toprak yolda, iki çıkış olarak koşuldu.
 

Koçarlı Belediyesi'nin tahsis ettiği ilçe toplu taşıma araçları ile parkura ve servis alanının kurulduğu yamaç paraşütü tesisine ücretsiz taşınan yöre halkı ilk kez karşılaştıkları yarış otomobillerini ilgiyle takip ettiler.

Kategori 1 de Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, parkurda rakipleri karşısında en hızlı zamanları kaydederken, 5.46.01 ile günün en hızlı zamanını yaparak birinci oldu. Mustafa Nazik ile eşit puanla yarışı tamamlayan Serdar Sarıduman avarajla ikinci olurken Mustafa Nazik üçüncü oldu.

 

Kategori 2 lideri olarak geldiği Koçarlı’da rahat ama tempolu bir yarış çıkartan Ayosk Başkanı Mithat Diker, birinciliği kolay kazandı. Mithat Diker’in ardından Tanju Çelen yine Palio ile ikinci olurken kategorinin iddialı ismi Alper Akgün’ün ikinci çıkışta sağ ön lastiği koptu. Kategori 3 de Ege Asal Motorspor'un Palio’su ile Mithat Diker’in eski kopilotlarından tecrübeli bir isim Erdal Oral birinci oldu. Erdal’in ardından Bahadır Sevinç 2’nci, Hakan Akman 3’ncü oldu.  

 

Haberin Devamı >>>