Koçarlı Tırmanma festival havasında geçti...      1/3           

Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Koçarlı Kaymakamı Fırat ÇELİK, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN ile çok sayıda Kurum Amiri ve Siyasi ve Sivil Toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşların katıldığı Seromonik Start yoğun ilgi gördü.
 

İki gün süren yarışlar, bir yarıştan ziyade Koçarlı Belediyesi’nin organizasyonları ile adeta bir karnaval havasında gerçekleşti Güzel havayı ve hafta sonunu değerlendirmek isteyen Aydınlılar aileleri ve çocukları ile Adnan Menderes Kent Ormanı’na akın etti. Binlerce seyirci karada araçların yarışını havada da rengarenk paraşütlerin süzülüşünü izledi.

Koçarlı Tırmanma Yarışının seromonik startı 9 Kasım Cumartesi günü verildi. Koçarlı Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen açılış töreni ile başlayan organizasyonda halk oyunu gösterileri gerçekleştirildi. Paramotorcular seromonik starta havadan görsel katkı sağladı.


Açık, güneşli ve sıcak bir Ege gününde gerçekleştirilen yarışta 17 sporcu mücadele etti. Menderes Kent Ormanı kafeterya alanında 10 Kasım sabahı 8.30’da brifing için toplanan sporcular, saatler 9’u 5 geçe Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün vefat yıldönümü nedeniyle tüm ülkede olduğu gibi 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular.

 

Haberin devamı >>>