İzmir Rallisi'nde nefesler tutuldu...     2/2             

Kategori üçde her geçen gün performansını arttıran 19 yaşındaki Cem Doğrular kopilotu Cem Çal ile 10.57, 6’lık toplam zamanla birici olurken ralli genelinde yarım saniye farkla da Alper Akgün'ün arkasında günün ikinci en iyi zamanını elde etti.

Bahadır Sevinç – Engin Karadağ ikilisi 15 saniye zaman cezası almalarına rağmen üçüncü olan rakipleri Hakan Akman – Mert Erkekler'in önünde yer alarak ikinci sırada ralliyi tamamladı. Bu kategoride Erdal Oral – Engin Uslu teknik sorunla start alamazken, Kayhan, Nilüfer Kocaçam ekibi mekanik arıza, Ayhan Germirli – Nizamettin Kaynak ise bankete devrilmeleri sonucu yarış dışı kaldı.

Efe Kethuda – Elifsu Alaş ekibinin start alamadığı kategori dörtte adeta rakipsiz yarışan Murat Soyçapur – Süleyman Terzioğlu birinciliğe kolay ulaştı. Merve Akyıldız, Engin Berkan'ın kopilotluğunda ilk üç etap sonuna kadar ikinci sırada yer alırken son etapda yarış dışı oldu. Duhan Erhan Alşan – Alev Uçar ekibi toplam yedi dakika zaman cezası almasına rağmen ikinci olurken podyumun üçüncü basamağı boş kaldı. Kadın pilotlar kategorisinde yarışan üç yarışmacıdan Merve yarış dışı kaldı, Yasemin Erikli birinci Özlem Dalan üçüncü oldu.

AYOSK Başkanı Mithat Diker’in organize ettiği geleneksel işkembe çorbası ikramının ardından podyum yapan ekiplere kupaları, başarı primleri ve lastik ödülleri verildi.   Fotoğraf galerisi için tıklayın>>>