İzmir Rallisi'nde nefesler tutuldu...     1/2             

Büyük Taarruz'un 92. yıldönümünde 30 Ağustos 2019 Zafer Bayramı'nda, kısa adı AYOSK olan Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen Sprint İzmir Rallisi, Sasalı Kent Ormanı civarında yapıldı.

Seyircinin yoğun ilgi gösterdiği ralliye katılan 22 ekip ve onların rekabetini izlemek üzere Kent Ormanı’na gelen yarış severler, rallinin startı öncesi Kulalılar Ege Yaren ekibinin folklor gösterisi ile Zafer Bayramı'nı da kutladılar. Saat 18:30 da başlayan rallide yarışmacılar ikisi gün ışığında ikisi de karanlıkta olmak üzere dört özel etap geçerek günü tamamladı.

Kategori birde ilk iki etap sonunda Nüvit Karakaşlı ile Mustafa Nazik'in aralarındaki fark bir saniyenin altında olmasına rağmen gece etaplarında atak yapan Nüvit rakibinin 21 saniye önünde ralliyi tamamlayarak bu kategoride birinci oldu.  Mustafa Nazik – Cihan Sapmaz ikinci sırada yarışı bitirdi. Bu sezon parkura yeni adım atan Oğuzhan İlaslan – Yıldır Berke Kahya ise tecrübeli rakiplerinin arasından bir saniyelik farkla sıyrılarak üçüncülüğe ulaştı. Kategori ikide Alper Akgün - Mehmet Yaman ikilisi 10.57,1’lik toplam zamanıyla 1’nci olurken aynı zamanda yarışın en iyi toplam zamanını da elde etti.  Levent Şapçılar – Deniz Gümüş ikinci sırada yer aldı. AYOSK Başkanı Mithat Diker, Enez Al’ın kopilotluğun da Fiat Paliosu ile gündüz etaplarında Levent'in arkasında kalmasına rağmen her iki gece etabında da rakibini geçti ancak toplam dört saniye farkla üçüncü sırada podyuma çıktı.  Haberin devamı için tıklayın>>>