Ege Asal Challenge seçmelerine rekor katılım...

2019 Ege Asal Challenge 21 Nisan Pazar günü Menderes Ralli Merkezi'nde organize edildi. Bu yıl 7. kez düzenlenen Ege Asal Challenge seçmeleri için jüri üyeleri yapılan yüzlerce başvuruyu değerlendirerek 100 ile sınırlı olan katılımcı sayısını belirlemeye çalıştı.  Fotoğraflar için tıklayın>>>

Bu yıl rekor bir katılım başvurusunun yaşanması ve Türkiye'nin çeşitli illerinden yapılan katılım isteklerini dikkatle inceleyen yarışma jürisi zorlu bir seçim sonunda seçmelere katılacak 100 kişiyi belirledi. Sabahın erken saatlerinden itibren Ege Asal Ralli Merkezi'nde bir araya gelen yarışmacılar sıranın kendilerine gelmesini heyecanla bekledi. Otomobil sporlarının yeni yıldızlarını bulmak amacı ile düzenlenen organizasyon iki etap olarak gerçekleştirildi. Birinci etapta elde edilen puanlar doğrultusunda jüri 6 erkek ve 6 kadın katılımcının finalde yer almasına karar verdi.

Ege Asal Challenge kadınlar finaline elemelerde elde ettikleri puanlar sonucunda Belinda Uysal, Gözde Acar, Hazal Kırmızıoğlu, Sanem Ur, Ysemin Turhan ve Merve Ergenç katıldı. Elemelerde üçüncü sırada yer alan Sanem Ur finalde başarılı bir performans ile kadınlar arasında en yüksek puanı toplayarak 3. Ege Otokros yarışına Ege Asal Metal sponsorluğunda katılmaya hak kazanandı. Erkek katılımcılar arasında otomobil sporlarının yeni yıldızlarını bulmak jüri için pek kolay olmadı. Eren Al, Deniz Sivri, Umut Sönmez, Mehmet Erdem, Yamaç Acun ve Okay Şenoyar arasında yaşanan puan mücadelesinde mutlu sona ulaşan Mehmet Erdem 3. Ege Otokros yarışına Ege Asal Metal sponsorluğunda katılmaya hak kazandı.