Ege Kupası çekişmeli başladı...               1/2

Ege Kupası'nın ilk yarışı, Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından 7 Nisan 2019 Pazar günü, İzmir Menderes otokros parkurunda gerçekleştirildi.  Fotoğraflar için tıklayın>>>

800 metre uzunluğundaki toprak ve beton zeminli parkurda, beşer turluk iki ayak üzerinden koşulan yarışta tecrübeli pilotlar ile genç rakiplerinin giriştikleri kıyasıya rekabette podyum ve kupa mücadelesi renkli sahnelere neden oldu. Kategori 1'de yarışan Aydın milletvekili Kuvvet Erim her iki ayakta da yüksek performans sergileyerek 20 tam puanla birinci oldu. Başarılı rallici, parkurda kalan rakip sporcuların araçlarını çekmek üzere görevlendirilen traktörün sürücüsü yavaş kalınca direksiyonuna geçtiği traktörü kullanmadaki becerisi ile de seyircilerden büyük ilgi gördü. Fatih Yavuz her iki ayakta da Kuvvet Erim'in arkasından ikinci sıraya yerleşti ve günüde 16 puanla ikinci olarak bitirdi. 2018 Ege Asal Challenge seçmelerinde kadınlar birincisi olarak parkura adım atan Yasemin Erikli üçüncü oldu.

 

İzmir ve Ege’de yeni ve yetenekli genç sporcular bularak yetiştirmenin ötesinde kullanımlarına ücretsiz otomobil sunarak spora karşılıksız verdiği desteklerle öne çıkan Mithat Diker bu kategoride her iki ayağı da ilk sırada bitirdi ve toplam 20 puanla birinci oldu. Cem Yudulmaz ilk ayakta mekanik sorunla finişe ulaşamadı. İkinci ayakta iyi bir performans sergiliyerek kazandığı sekiz puan ile ikinci oldu.