Ege Asal Metal'in otokros biletini Özlem Dalan kaptı...

Kadınlar Challenge için kayıt yaptıran 25 kişi arasından, elemelerde jüriden aldıkları puanlar sonucunda başarılı olan 5 pilot adayı play-off'a katılmaya hak kazandı.

Mithat Diker'in önderliğinde başarılı projeler oluşturan Ege Asal Motor Spor'un, en büyük hedefi İzmir'e yeni pilotlar kazandırmak. Bu hedef doğrultusunda düzenlenen Kadınlar Challenge 4 Eylül Pazar günü Menderes Otokros Parkuru'nda yapıldı. Havanın sıcak olması otomobil sporları tutkunlarını engellemeye yetmezken, azımsanmayacak sayıda bir seyirci topluluğu Ege Asal Kadınlar Challenge organizasyonunu yakından takip etti. Yarışmacılar arası yaşanan yoğun rekabet ve birçok adayın play-off'a birbirine yakın puanlar ile kalması sonucu challenge seçmeleri oldukça çekişmeli geçti.

Yarışma jürisinde 2015 Dokuz Eylül Kupası Kategori 3 ve Bayan Pilotlar birincisi Yonca Güngör, aynı kupada Kategori 1 üçüncüsü Burak Güngör ile Dokuz Eylül Kupası Kategori 2 birincisi olan ve 2016 Uluslararası Orta Doğu Rallli Şampiyonası'nda kopilot olarak yarışan Erdal Oral yer aldı. Kadınlar Challenge için kayıt yaptıran 25 kişi arasından, elemelerde jüriden aldıkları puanlar sonucunda başarılı olan 5 pilot adayı play-off'a katılmaya hak kazandı.  Devamı >>>